ROK SZKOLNY 2017/2018

mgr Barbara Zowada

mgr  Katarzyna Legierska

____________________________

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie odbyło się spotkanie z panem Markiem Proboszem – aktorem rodem z Istebnej.  Razem z panem Markiem przybyła także jego mama, pani Franciszka Probosz. Na spotkanie zaproszona została również dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie-Rastoce.

Samorząd Uczniowski przygotował krótki program artystyczny oraz wywiad, w którym pan Marek odpowiadał na pytania dotyczące aktorstwa,  opowiadał o blaskach i cieniach pracy aktora oraz o swoim życiu prywatnym.  Uczniowie chcieli też sprawdzić, jak dobrze zaproszony gość zna gwarę góralską. Okazało się, że zna ją bardzo dobrze, choć nie obyło się bez małych „wpadek”, które wywołały mnóstwo śmiechu. Na zakończenie chętnie rozdawał autografy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, chcąc okazać aktorowi swoją wdzięczność za serdeczność i poświęcony czas, wręczyli mu drobny upominek.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze wywołało wiele pozytywnych przeżyć, emocji i wzruszeń.

KONKURS NA WIELKANOCNEGO BARANKA

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyna Legierska i p. Barbara Zowada wraz z panią z plastyki p. Zuzanną Kawulok ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie zaproponowały uczniom udział w szkolnym konkursie plastycznym  na „Wielkanocnego Baranka

Efekt finalny konkursu przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorek. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali przepiękne prace, dobierając odpowiednie techniki do tematu. Widać było ogrom czasu i trud włożony w projektowanie każdego dzieła. Na konkurs dostarczono wiele pięknych baranków, które uczniowie wykonali przy pomocy osoby dorosłej lub samodzielnie. Nagrodzono następujące osoby:

Klasy 0 –III

I miejsceAlicja Heczko klasa II

II miejsce Eliza Kawulok klasa Ia

III miejsce Katarzyna Muchorowska IIb oraz Katzrzyna Bielesz Ib

Klasy IV – V

I miejsce Martyna Czepczor I

II miejsce Dominika Skurzok klasaVb

III miejsce Kinga Sikora klasa Vb oraz Mikołaj Polok klasa VI a

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zachęcamy uczniów do  udziału w innych konkursach i przedsięwzięciach organizowanych w szkole. Zaangażowanie, poświęcenie i serce, jakie wkłada się w swoje prace zawsze zostają docenione, więc warto poszerzać swoje horyzonty i rozwijać własne zdolności.

Organizatorki konkursu